Laseroterapia to zabiegi wykonywane za pomocą lasera IPL +RF na twarzy i ciele.

Usuwanie zbędnego owłosienia

DEPILACJA LASEROWA IPL + RF to obecnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła i prądów o częstotliwości radiowej. Laseroterapia pozwala na usunięcie włosa na zawsze.

Fotoodmładzanie IPL + RF

Jest to zabieg  odmładzająco – ujędrniający. Laseroterapia minimalizuje efekty starzenia się skóry, redukuje nadmierną pigmentację, przebarwienia i zaczerwienienia oraz stymuluje produkcję kolagenu, która wzrasta nawet o 90%. W efekcie poprawia się napięcie i koloryt skóry, drobne zmarszczki ulegają redukcji, a rozszerzone pory wyraźnie zmniejszają się.

Zamykanie naczynek IPL

Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na energię cieplną, podnosząc przy tym temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temp. następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Leczenie trądziku IPL

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie laseroterapii jest podobne do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek. Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod. Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 6-9 zabiegów, w odstępach 2 tygodniowych.